Pytania i odpowiedzi

Zanim skontaktujesz się z nami, zachęcamy do zapoznania się z sekcją najczęściej zadawanych pytań. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wiele popularnych zagadnień, które mogą rozwiązać Twoje wątpliwości. Sprawdź poniżej, czy nie znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytanie, jeśli nie to wyślij nam wiadomość.

Wyślij wiadomość
question
Dla cudzoziemców
Czy mogę przedstawić ubezpieczenie VISA INSURANCE, ubiegając się o wizę na pobyt czasowy w Polsce?

Tak, ubezpieczenie spełnia wszystkie wymogi przewidziane w ustawie z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach, ubiegających się o wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium Polski i czasowego pobytu w Polsce.

Przyjeżdżam do Polski, żeby pracować na budowie jako tynkarz elewacji. Czy ubezpieczenie obejmie skutki ewentualnego wypadku podczas pracy i pokryje koszty mojego leczenia?

Praca na budowie to praca fizyczna. Aby ubezpieczenie pokryło skutki wypadku i koszty leczenia, konieczne jest wykupienie wariantu ubezpieczenia zawierającego rozszeżenie o skutki wypadków przy pracy fizycznej.

Jestem cudzoziemcem studiującym w Polsce. Jeśli sam zapłacę za leczenie, dostanę zwrot pieniędzy?

Tak, do pełnej wysokości poniesionych kosztów (w ramach sumy ubezpieczenia), na bazie przedstawionych faktur i rachunków.

Mam ubezpieczenie kosztów leczenia cudzoziemców i ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Razem ze znajomymi wybieram się na 2-dniowy spływ kajakowy. Czy muszę dokupić specjalną ochronę?

Nie, amatorskie uprawianie sportów wodnych jest w podstawowym zakresie ubezpieczenia.

Jestem studiującym cudzoziemcem i jednocześnie członkiem klubu sportowego rugby. Czy ubezpieczenie pokryje koszty mojego leczenia podczas wyjazdu na zawody sportowe?

Rugby zalicza się do sportów wysokiego ryzyka. Natomiast udział w zawodach jest wyczynowym uprawianiem sportu. Aby ochrona obejmowała pokrycie kosztów leczenia po wypadku, podczas uprawiania rugby lub podczas zawodów, należy wykupić dodatkową ochronę, obejmującą skutki wyczynowego uprawiania sportów lub uprawiania sportów wysokiego ryzyka. W tym celu prosimy o kontakt bezpośrednio z zespołem VISA INSURANCE

W Polsce będę pracować jako pomoc domowa. Czy kupując ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej mam pewność, że zostaną pokryte szkody, które wyrządzę podczas wykonywanych prac?

Nie, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym nie obejmuje szkód spowodowanych podczas czynności związanych z pracą zarobkową.

Obywatel, na stałe mieszkający za granicą
Jestem Polakiem, ale nie mieszkam w Polsce – na stałe mieszkam i pracuję w innym państwie. Do Polski przyjeżdżam odwiedzić rodzinę. Czy mogę ubezpieczyć się na wypadek choroby i pobytu w szpitalu w Polsce?

Tak, ubezpieczenie jest dedykowane nie tylko dla cudzoziemców, ale także dla obywateli, którzy w Polsce nie mieszkają na stałe i nie posiadają polskiego ubezpieczenia społecznego.

Zakres ubezpieczenia
Czy ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia chorób przewlekłych?

Tak, każdy warinat ubezpieczenia pokrywa koszty leczenie, do wysokości sumy ubezpieczenia, także w przypadku zaostrzenia się choroby przewlekłe

Złamałem nogę zjeżdżając na nartach w górach, czy w tym przypadku koszty leczenie zostaną pokrytę z polisy?

Tak, możesz liczyć na ochronę ubezpieczeniową również podczas amatorskiego uprawiania sportu, np. jazdy na nartach, żeglowania, wędrówek po górach czy gry w piłkę nożną. Natomiast, standardowo ubezpieczenie nie obejmuje wyczynowego uprawiania sportu, sportów wysokiego ryzyka ani udziału w zawodach sportowych. Jeśli jesteś zainteresowany szerszą ochroną, skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Pytania?

Zapraszamy do kontaktu! Nasz zespół ekspertów jest dostępny, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tak szybko jak to możliwe!

Wyślij wiadomość