Ubezpieczenie dla studenta obcokrajowca

Ubezpieczenie medyczne dla cudzoziemca studiującego w Polsce lub Strefie Schengen

Studenci zagraniczni spoza krajów Strefy Schengen studiujący na uczelniach w Polsce/Strefie Schengen muszą być objęci ubezpieczeniem zdrowotnym dla cudzoziemców.

Ubezpieczenie medyczne dla studentów obcokrajowców pokrywa koszty leczenia w razie wypadku lub nagłego zachorowania. Zagraniczni studenci do 26 roku życia mogą wykupić ubezpieczenie medyczne z uwzględnieniem zniżki dla studentów. Polisa zdrowotna dla studenta obcokrajowca najczęściej wykupywana jest na okres 1 roku.

Student, doktorant lub seminarzysta z zagranicy (np. z Ukrainy, Rosji lub Białorusi, albo innego kraju spoza Unii Europejskiej) obowiązkowo powinien posiadać ubezpieczenie zdrowotne. Ubezpieczenie medyczne dla studentów cudzoziemców jest w pełni akceptowane przez Wydział Spraw Cudzoziemców oraz władze uczelni.

Ubezpieczenie medyczne dla studentów obcokrajowców wykupisz w 100% online, na okres od 1 do 36 miesięcy, w 5 minut, bez dodatkowych formalności.

Kup

Ile kosztuje ubezpieczenie Schengen?

Obowiązkowe
do wizy Schengen

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego (nr 810/2009) nakłada obowiązek posiadania podróżnego ubezpieczenia medycznego na wszystkich cudzoziemców spoza Strefy Schengen i Unii Europejskiej. Wszyscy posiadacze wizy Schengen i karty pobytu muszą posiadać ubezpieczenie zdrowotne podróżując do Polski i po Europie.

60 000 EUR
na koszty leczenia

Koszty leczenia pokrywane są bezpośrednio w razie leczenia nagłych zachorowań lub po wypadkach. Brak udziału własnego. Szeroki zakres świadczeń: pomoc stomatologiczna (aż do 200 EUR), transport medyczny i repatriacja, natychmiastowa pomoc lekarska, pobyt w szpitalu, wizyty lekarskie, assistance oraz inne.

27 krajów
Strefy Schengen

Ubezpieczenie dla każdego: turystów, osób pracujących, studentów ważne w całej Strefie Schengen. 27 europejskich krajów w ramach jednej polisy. Dla podróżujących z wizą oraz bez wizy. Kup online medyczne ubezpieczenie podróżne od 1 miesiąca do 3 lat. Zapłać szybkim lub zwykłym przelewem lub kartą debetową/kredytową.

100% zwrot składki
w razie odmowy wydania wizy

Otrzymasz zwrot składki w pełnej wysokości w przypadku nieotrzymania wizy. Jeżeli zrezygnujesz z ochrony przed rozpoczęciem ubezpieczenia, to składka wraca na Twoje konto do 14 dni, bez dodatkowy opłat. Możesz także zrezygnować z ubezpieczenia dla cudzoziemców w trakcie jego trwania.

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytanie?

Napisz do nas. Otrzymasz szybką i rzetelną informację od naszego zespołu.